משכנתא להרחבה ולשיפוצים

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  משכנתא להרחבת בית ושיפוצים בנכס

  בני אדם זקוקים לשינוי בחיים, מידיי פעם האדם זקוק לרענון ולשינוי כזה או אחר, לעתים זהו שינוי הקשור במקום מגוריו כמו מעבר דירה ולפעמים מדובר בשיפוץ והרחבת נכס קיים.

  שיפוץ נכסים והרחבת בתים משותפים הפכה להיות רווחת במיוחד בעשור האחרון. במידה ואתם גרים בבניין שדורש שיפוץ, הוא יכול להעלות את ערך הנכס במידה רבה, כך שלא רק שתכסו את עלויות השיפוץ, אלא אף תוכלו להרוויח מכך, במיוחד אם הבניין עומד בתקני בטיחות מחמירים כגון תמ"א 38.

  חשוב לזכור שמצידו של הבנק,יש אלמנט מפתח חשוב במיוחד : בניית נכס ללא היתר משמעה בנייה לא חוקית. הבנק לא מאפשר כיסוי לבנייה מסוג זה . לכן, במידה ואתם מגדילים את ביתכם ,כדאי שתעשו זאת בצורה מסודרת ושיהיה בידכם היתר בנייה מן הרשויות הרלוונטיות .במידה ולא יהיה לכם היתר שכזה, תצטרכו להתמודד עם החזרת ההלוואה למערכת הבנקאית ובמקרים רבים לשלם עמלת פירעון מוקדם.

  בעולם המודרני נהוג לשפץ נכסים עוד לפני תאריך הכניסה לבית. שיפוץ הנכס לפני כניסת הדיירים הביתה מאפשר שיפוץ נוח ומסודר. כאשר עושים שיפוץ תוך כדי שימוש בדירה, השיפוץ קשה יותר משום שכל פעם צריך לשפץ אך ורק חדר אחד וגם הדיירים סובלים מרעש ולכלוך.

  מנגד, כאשר משפצים את הנכס כולו ולא חיים בנכס, הדבר פשוט יותר ומאפשר יעילות רבה לבעליי המקצוע שעובדים בנכס. לכן, אם אתם עומדים לרכוש נכס ואתם יודעים שאתם מעוניינים לשפץ אותו קודם לכן, כדאי שתעשו זאת לפני כניסתכם לנכס . לא מדובר רק בחסכון בזמן, ואם תיקחו את ההלוואה לשיפוץ מתוך המשכנתא באמצעותה רכשתם את הבית, ניתן יהיה לקבל ריביות טובות יותר מאשר אם תיקחו את ההלוואה בנפרד בעוד שנה.

  כאשר הבניין עומד בתנאים המתאימים ,יינתנו זכויות נוספות לשיפוץ הנכס והגדלתו, למשל – ייתכן כי יהיה ניתן להוסיף לכל הדירות בבניין עוד חדר ואז להגדיל את ערכן פי עשרות מונים. לעתים, משתלם לקבלן לבצע שיפוץ בנכס בתמורה לזכויות ולעתים הזכויות קטנות מידיי מכדי שהשיפוץ יהיה כדאי בעבורו. גם אם הנכס שלכם אינו כדאי לשיפוץ מבחינת הקבלן, תמיד תוכלו לתמחר את ההפרשים של הכדאיות ולהוסיף סכום קטן מכל דייר על מנת לבצע את הפרויקט. את הנכס תוכלו לשפץ חיצונית או פנימית, כוללת שיפוץ של חללים משותפים או אפילו הוספת מעלית. 

  במידה ואתם לוקחים משכנתא לצורך שיפוץ, תצטרכו למשכן את הנכס שלכם כנגד ההלוואה הניתנת. הלוואה זו ניתנת בתנאים פחות טובים ממשכנתא רגילה בה הריביות זולות יותר והפריסה לאורך השנים גדולה יותר. עם זאת, הלוואה לשיפוץ עדיין תלויה במידה רבה בשווי הנכס ובאיכותו, ממש כמו במשכנתא רגילה.

  מסיבה זו, יש להעריך היטב את עלות השיפוץ : מדובר בהלוואה יקרה , ולכן הלוואה מעבר לצורך, תעלה לכם כסף רב ומיותר.

  מבחינת הבנק, הרווחיות המקסימאלית עבורו הינה כאשר הלווה מחזיר את ההלוואה לפי הסדר התשלומים אשר הוסכם בין שני הצדדים מראש. גם עבור הלווה ,עדיף להחזיר את התשלומים בזמן כדי לא להפוך ללקוח מוגבל ועל מנת להימנע מהפרשי הצמדה כאלו ואחרים.

  סיכום

  במידה ותיקחו משכנתא לצורך שיפוץ, כמות הכסף שתחזירו תהיה בסופו של דבר גדולה יותר מהסכום שנלקח מלכתחילה בשל הריבית וההצמדות השונות. על מנת שתוכלו לקבל ריבית נמוכה ככל הניתן, מומלץ להיעזר בשירותו של יועץ משכנתאות מומחה.

  רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר להרחבה ושיפוצים?

  צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר. מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778