משכנתא לכל מטרה

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  מה ההבדל בין הלוואה מסחרית לבין משכנתא לכל מטרה?

  משכנתא היא מונח שבא לתאר קבלת כספים בזמן הווה בתמורה למשכון נכס נדל"ן, בטוחה, כאשר המשכון הוא עד סיום מוחלט של החזרת הכסף לבנק. טווח הזמן של החזרת המשכנתא בדרך כלל ארוך מאוד, כאשר התקופה הנהוגה היא כ- 25 שנה. סכום הכסף הניתן הוא סכום גדול שברוב המקרים הלווה אינו מסוגל לממן בעצמו נכון לאותו יום בו זקוק לכסף. לכן, הוא מקבל את הכסף בהווה ומחזיר את הסכום כולו לאורך תקופה ארוכה ותוך כדי פריסתו למספר גדול של תשלומים. ברוב המקרים מטרת ההלוואה הנה למען רכישת הנכס אותו ממשכנים.

  לקיחת משכנתא לכל מטרת ניתנת למטרות הבאות: מגורים, השקעה, ולעיתים עבור שיפוץ הנכס הממושכן (למידע נוסף על משכנתא לדירה שניה). כמו כן, ניתן למשכן נכס אחד ולקבל כסף עבור נכס אחר לחלוטין. בזמן תקופת החזרת הכסף, הנכס משועבד לבנק ונרשמת הערת אזהרה לטובת הבנק המלווה. אותה הערה לא תוסר עד תום החזרת הכסף. את התהליך כדאי לעבור עם יועץ משכנתא, שיכול לחסוך לכם עשרות ועד מאות אלפי שקלים במצטבר.

  משכנתא היא עסק סבוך גם מבחינה משפטית ודרושים מסמכים רבים על מנת לאשר אותה. הבנקים נכנסים לקרביים של הלווה על מנת לבחון האם הוא מסוגל להחזיר את הכסף שלווה. במידה ויש חשש לגבי החזרת הכסף, רמת הסיכון של הלווה תעלה וכך גם הריביות עבורו יהיו גבוהות יותר. בחינת הלקוח נעשית בין היתר על סמך עברו הבנקאי , כמה זמן הוא עובד במקום עבודתו, כמה כסף הוא מרוויח בחודש, האם היו לו פיגורים בהחזרי משכנתאות קודמות שהיו לו, האם היו לו צ'קים שחזרו וכדומה.

  ההלוואה מסוג משכנתא ניתנת על ידי בנק למשכנתאות וכל תהליך האישור נעשה במחלקת המשכנתאות של הבנקים השונים שההתמחות שלהן היא לספק משכנתאות לרוכשי דירות. בנוסף לכך, ישנם מצבים רבים בהם הריבית ההתחלתית על המשכנתה הנה נמוכה ביותר, אך היא עולה במהלך התקופה בשל הצמדה לעוגן מסוים או למדד המחירים לצרכן.

  הלוואה למשכנתא

  מהי הלוואה מסחרית?

  הלוואה מסחרית כשמה היא, מתבצעת בבנק מסחרי, כאשר ההלוואה מאופיינת בריביות גבוהות ובטווחי הלוואה קצרים יותר של  עד כ- 15 שנים. הריבית להלוואה מסחרית גבוהות יותר משום שהסיכון של הבנק גדל. כאשר הבנק מודד סיכון, הוא מודד אותו בצורה סטטיסטית, והסיכוי שאדם יפסיק לעבוד למשך כל חייו נמוך מאוד, בניגוד לסיכוי שעסק יגיע לפשיטת רגל שנחשב לסיכוי לא נמוך בכלל עקב תחרות מרובה ושינויים עסקיים רבים המתרחשים מידיי יום.

  ההלוואה המסחרית נלקחת ברוב המקרים לטובת משכון נכסים מסחריים. נכסים מסחריים הנם נכסים שהם לכל שימוש פרט למגורים, כאשר הם נרכשים בעיקר לצרכים עסקיים כגון: משרדים, מחסנים, חנויות, מגרשים וכדומה.

  ברוב המקרים מי שרוכש את הנכסים האלה הן חברות והבנק לא מסתפק במשכון של הנכס עצמו, אלא דורש גם ערבות אישית של בעליי החברה. הערבות האישית מאפשרת לבנק לעקל את נכסיו של הלווה ואף את ביתו ביתו הפרטי, אך רק במידה והוא רשום על שמו.

  במידה וניתן לקחת משכנתא לכל מטרה במקום הלוואה מסחרית, עדיף לקחת משכנתא, אך אם אין ברירה, כדאי לבחון כיצד לוקחים את ההלוואה המסחרית על הצד הטוב ביותר לפני שחותמים עליה מול הבנק.

  רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר?

  צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר. מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778