משכנתא לרכישת דירה

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

רכישת דירה היא אחת מן ההחלטות החשובות ביותר בחיים, ובמיוחד בתקופה שבה נראה כי העם מפולג לשני מחנות : אלו שמעדיפים להמשיך לגור בשכירות ולא להיות משועבדים לבנק, ואלו שמעדיפים לקחת את הסיכון ובסופו של דבר להיות בעלי נכס. היום התשובה לשאלה זו הופכת להיות אף פחות ברורה מאשר בעבר מכיוון שמחירי השכירות הולכים וסוגרים את הפער מול הזינוק בשווי הדירות בשנים האחרונות. במילים אחרות, שכירות לא בהכרח זולה יותר מנטילת משכנתא ובעלי הדירות מנצלים זאת לטובתם כאשר הם מעלים את דמי השכירות משנה לשנה במאות שקלים.

כיצד כדאי להתכונן לפני שנוטלים משכנתא על דירה חדשה?

כאשר אנו הולכים לבנק על מנת לקבל הצעת מחיר למשכנתא, חשוב לזכור שלבנק עצמו יש אינטרס שנשלם כמה שיותר ולכן הוא לא בהכרח ייתן לנו את המסלול שייטיב עמינו לאורך שנים ארוכות, במיוחד אם מדובר בדירה הראשונה אותה אנחנו רוכשים. כמו כן, בפעם הראשונה שנגיע אל הבנק, הוא עשוי לתת לנו ריביות גבוהות יותר מן הממוצע, אך נוכל להוריד אותן אם נלך בהמשך לבנקים אחרים ולאחר מכן נחזור אליו.

גם מי שעורך השוואה בין הבנקים השונים לא תמיד יכול לדעת איזה מסלול עדיף. אחרי הכול, לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות ואין מסלול אחד שהוא בהכרח עדיף על מסלול אחר. בדיוק בשל סיבה זו רצוי לגשת אל יועץ משכנתאות כאשר מתכוונים לקחת משכנתא על דירה בפעם הראשונה בחיים. יועץ המשכנתאות יכול לעשות סדר בבלגן, לנפות את המסלולים שלא רלוונטיים לתנאי השוק הנוכחיים ולבחור במסלול המתאים ספציפית לכל לווה ולווה.

למשל, מי שעתיד לקבל סכום גבוה של ירושה, יכול לבחור במסלול "בלון" במהלכו מחזיקים את כל ההלוואה בסוף התקופה. לעומת זאת,  מי שרוצה שקט נפשי, עדיף שיבחר במסלול עם ריבית קבועה בלוח שפיצר. לעיתיים אנחנו אפילו לא מודעים לצרכים האמיתיים שלנו עד שיועץ המשכנתאות לא מדרבן אותנו לחשוב עליהם.

למעבר למשכנתא בריבית קבועה בלוח שפיצר

כמה ניתן לחסוך?

בסופו של דבר, כאשר מדובר על משכנתא לרכישת דירה, ניתן לחסוך באמצעות ייעוץ מקצועי סכומים נכבדים המתקרבים ל – 100,000 ש"ח בחלק מן המקרים.

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778