משכנתא לרכישת חלק מדירה כתוצאה מהליך גירושים

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  משכנתא לרכישת חלק מדירה כתוצאה מהליך גירושים

  סטטיסטיקת הגרושים עלתה משמעותית בעשור האחרון וכתוצאה מכך, הרבה זוגות נאלצים לבחור בין מכירת הנכס כולו ובין רכישת יתרת הנכס מבן הזוג השני, זאת בהנחה שאין הסכם ממון הקובע אחרת.

  הדילמה אינה פשוטה כל כך, משום שלעתים קרובות יש משכנתא על הדירה ובני המשפחה מכל צד או חברים קרובים מנצלים את המצב הלא פשוט שהמתגרשים נמצאים בו ויוצרים עליהם לחץ שמטרתו לנסות לכופף את הצד השני ולסגור את הסיפור "כמה שיותר מהר". אם ישנו מתח וכעס רבים בין בני הזוג, שניהם או כל אחד מהם בנפרד, עלול לחשוב ולהתנהג בצורה אימפולסיבית ולא  בהכרח רציונליות – עובדה שכמובן לא תורמת למצב העניינים הכללי.

  במידה ואין משכנתא על הנכס ,הנושא פשוט יותר משום שבמקרה זה אחד מבני הזוג יכול לקחת משכנתא על 50% משווי הנכס. במקרה זה, הבנק או המוסד שנותן את המשכנתא, בודק גם את איכות הנכס ואת רמת ההכנסות של נוטל המשכנתא.

  במידה ויש משכנתא על הנכס, נוטל המשכנתא לוקח על עצמו גם את המשכנתא הקודמת וגם את המשכנתא החדשה כך שכשמחברים את שתי המשכנתאות, הן חייבות להיות יותר מ-50% (אם אין כמובן הון עצמי). במידה ולזוג יש חסכונות, ניתן לכסות בעזרתם את המשכנתא, דבר שיקטין את ההחזר החודשי ואז רק את החלק הנותר של המשכנתא ייקח אחד מבני הזוג.

  במידה ובוחרים למכור את הדירה ,כדאי לעשות זאת ברוגע ובנחת, לא כדאי למהר בעת מכירת הדירה. יש לשקול כל צעד ולא להוריד את המחיר במהירות בגלל לחץ מצד הקונים. מכירת הדירה במהירות פירושה הורדת מחיר שאיננה מוצדקת, ולכן יהיה קשה עוד יותר להחזיר את המשכנתא הקיימת אם ישנה.

  לסיכום – לא משנה כיצד מסתכלים על זה: מחיר הנכס יעלה ככל שנבצע את פעולת המכירה בצורה טובה ובעיקר שקולה יותר, לכן כדאי שלא למהר ולעשות את הדברים כאמור בנחת.

  נטילת המשכנתא עצמה

  נטילת משכנתא על מנת לרכוש את חלקו של בן הזוג השני נבחנת במספר קריטריונים כגון:

  מיקום הנכס, איכות הנכס, כמה זמן הוא בנוי, באיזו קומה  מקומות הבניין, כמה מרוויח נוטל ההלוואה, האם הוא היה בעבר לקוח מוגבל ועוד. לפי קריטריונים אלה בוחנים האם הלווה יכול לקבלת ההלוואה או לא.

  מסיבות אלו, אנו בחברתנו עומדים לשירותכם במטרה לעזור לכם לבחור בין החלופות השונות ולקבל את תנאי המשכנתא הטובים ביותר.

  רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר?

  צרו קשר עוד היום וקבלו משכנתא בתנאים הטובים והזולים ביותר בעבורכם

  מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778