משכנתא לתושבי חוץ

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  מהי משכנתא לתושבי חוץ?

  גורם משמעותי לעליית מחירי הנכסים בארץ הנם תושבי החוץ : לחלק מתושבי החוץ יכולת קנייה גדולה מזו של הציבור הישראלי, הם מסוגלים לקנות בסכומים גדולים יותר ולכן הפערים במחירים בהם מוכרים להם גבוהים יותר.  משווקי הפרויקטים אשר מודעים לעובדה זו מנצלים אותה ונוטים למכור לתושבי חוץ במחירים גבוהים יותר. התוצאה הסופית היא עליה של מחירי הנכסים באזורים בהם נוטים למכור יותר לתושבי חוץ.

  באופן מפתיע, בין הסיבות שדוחפות את תושבי החוץ לרכוש דירות דווקא כאן בארץ, אפשר לציין גם את האנטישמיות : יהודים רבים בעלי אמצעים, מרגישים מאוימים בארצם ורוצים להשיג בטחון ורוגע באמצעות רכישת נכס בארץ הקודש. חלק מן המשווקים מודעים גם לעובדה זו והם מגיעים עד לפתח בייתם של תושבי החוץ היהודים עם הצעות מפתות.

  כך נוצר מצב בעייתי בו תושבי חוץ קונים עוד ועוד דירות למרות עליות המחירים ואילו התושבים המקומיים נמנעים מלרכוש כאן נכסים. רק מקומיים בעלי יכולות כלכליות גבוהות במיוחד יכולים להרשות לעצמם להמשיך ולרכוש, בעוד השאר מסתכלים כיצד חלום הדירה מתרחק מהם עקב העובדה הפשוטה שהגידול המזערי במשכורת הממוצעת, לא מצליח להדביק את הפער .

  אבל תושבי החוץ לא רק יוצרים בעיה אלה גם מספקים יתרונות: לנו קשה אולי לקבל את זה, אבל בזכותם בונים יותר פרויקטים ועקב ריבוי הפרויקטים גדלה גם כמות הכסף שמוזרמת לתשתיות. ככל שנבנים יותר פרויקטים איכותיים, רמת החיים בארצנו עולה והתשתיות נהפכות למודרניות יותר. בעלי נכסים קיימים מרוויחים מן המצב הזה : ערך הנכסים שלהם עולה והם יכולים למכור אותם יותר ביוקר.

  המדינה נותנת לרוכשים חיצוניים הקלות מס משמעותיות, וזאת על מנת לעודד את הכלכלה לצמיחה. מטרת המדינה היא להכניס כמה שיותר הון חיצוני למדינה ולהשאיר כמה שיותר כסף בפנים, היא מעדיפה תזרים מזומנים חיובי על פני התייקרות מחירים ומבחינתה, עליות המחירים הנן תופעות לוואי שניתן בהחלט לסבול.

  ומה יהיה בעתיד?

  כפי שהמצב נראה כרגע, המחירים ימשיכו לעלות ולצמוח, הביקוש יגבר על ההיצע ותושבי החוץ ימשיכו להגיע – זאת למרות מגבלות שונות של בנק ישראל על משקיעים שכבר יש ברשותם דירה.

  סיבות נוספות לביקוש העולה מצד תושבי החוץ כוללות בין היתר משברים בשוקי הנדל"ן ובשווקים כלכליים במדינות רבות, הקלות ופטורים בשיעורי המס השונים בישראל לעומת חו"ל, היחלשות הדולר ביחס ליורו וכו'.

  לאט לאט מתרחבת בהתמדה הקשת הגיאוגרפית של הרכישות – ירושלים ונתניה, רעננה ואשדוד, הרצלייה פיתוח ומודיעין, אילת ואשקלון, תל אביב וקיסריה – הביקוש מכסה כמעט את כל רחבי הארץ. חלק מן הרכושים הם בעלי אזרחות ישראלית, וחלקם אף מתעתדים לעלות לארץ באמצעות זכות השיבה. מסיבות אלו, יש לשער כי הקשת הגאוגרפית הזו רק תלך ותתפשט.

  למעבר למאמר בנושא משכנתא לרכישת דירה

  גם תושבי חוץ צריכים משכנתא

  למרות האמצעים ששיש ברשותם , חלק מתושבי החוץ עדיין נדרשים לממן חלק מרכישות הנדל"ן האלו באמצעות משכנתאות. אך בדרכם מכשול אחד עיקרי : אין להם כל היכרות עם מערכת המשכנתאות בארץ (בנקים וחברות ביטוח), הן מבחינה כלכלית, הן מבחינה ביורוקרטית. גם מבחינה מנטאלית, קשה להם להבין ולקבל את ההתנהגות הישראלית המוחצנת כל כך אפילו כאשר מדובר בפקידי בנק אדיבים (והכול כמובן באופן יחסי).

  על מנת להקל על התהליך ולהפוך אותו לחלק ככל האפשר, יש להיעזר בשרותיו של יועץ משכנתאות, הכולל בתוכו שירות מקצועי מהיר ויעיל, ייצוג, וליווי מלא בשלבים השונים של תהליך המשכנתא, החל מהגשת בקשת הלוואה ועד לקבלת המשכנתא בפועל.

  תושבי חוץ – רוצים לקבל את המשכנתא הטובה ביותר?

  צרו קשר עוד היום לקבלת המשכנתא המתאימה ביותר והזולה ביותר מלאו טופס או התקשרו 073-7294778

   תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

   #

   לקביעת פגישת התכנות כלכלית

   מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
   0737294778
   phone
   #
   0737294778