לוגו וידר

תוכן עניינים

משכנתא לחד הוריות

במדינת ישראל חיות כיום כ- 120 אלף משפחות חד הוריות, המתמודדות עם קשיים שהרבה משפחות אחרות לא חוות. אף על פי כן, ישנן הרבה נשים שמחליטות להיכנס להריון גם ללא בן זוג, ולכן, ישנו גידול משמעותי בכמות המשפחות היחידניות בישראל של השנים האחרונות.

לאור העובדה שמדובר, ברוב המקרים, במשפחות אשר יש בהן מקור הכנסה אחד בלבד, למשפחה החד הורית נחוצה עזרה משמעותית בהרבה מאוד דברים, וזה כולל משכנתא. לקיחת משכנתא לחד הוריות מגיעה עם הרבה מאוד הטבות, אשר מסייעות למי שזקוקות או זקוקים לכך – לקנות דירה.

יחד עם זאת, עוד לפני שלוקחים את המשכנתא, חשוב מאוד לבחון את כל הנתונים ולהבין את כל הזכויות, כדי להבין איזה דירה כדאי לקנות ומתי. להטבות יש משקל רב, כאמור, בבחירת הדירה ואזור המגורים.

מה מייחד הלוואות משכנתא לחד הוריות?

הדבר שמייחד משכנתא לחד-הוריות הוא למעשה הטבות משמעותיות בכל הנוגע לתנאי המשכנתא ולמענקים שונים. משפחות שהוגדרו כחד הוריות על ידי משרד השיכון והבינוי, זכאיות למשכנתא מוגדלת, ובתנאי החזר שונים ממשפחות של בני זוג נשואים. אין צורך להוסיף כי מדובר בסכומים מאוד משמעותיים, שיכולים להוות פקטור מרכזי מאוד בבחירת הדירה והמיקום שלה.

כל משפחה חד הורית זכאית לסכום שונה, בהתאם לוותק שלה, להיסטוריה הנדל"נית שלה, ולפרמטרים רבים שמשפיעים על גובהה. לא מדובר בעניין של מה בכך, ולכן, חשוב מאוד לבצע מחקר מקיף כדי לברר אילו הטבות מגיעות לכם, ואיך זה משפיע על בחירת הדירה העתידית שלכם.

משכנתא לחד הוריות
משכנתא לחד הוריות

למה חשוב לשים לב בחיפוש הלוואת משכנתא לאם יחידנית?

כאמור, יש הרבה מאוד פרמטרים שמשפיעים על גובה ההטבה בלקיחת משכנתא לאמהות חד הוריות ויש לשים לב בעיקר לסעיפים הקטנים בנוגע לוותק המשפחה החדשה, נכס שהיה באחזקת האם בעבר, מספר ילדים, הכנסות, הטבות נקודתיות ואחוז המימון של הדירה, בהתאם לכל הפרמטרים הללו.

ברמת העיקרון, משכנתא לאם חד הורית יכולה להיות כמעט במימון מלא, ובאחוז ריבית נמוך במיוחד, אם כי צריך לדעת להגיש את כל הטפסים הרלוונטיים, ולבחור את המסלול הנכון ביותר עבורכם, בהתאם להכנסות שלכם, לאופק הכלכלי שלכם ולהוצאות החודשיות שלכם. כאמור, יש הרבה מאוד אלמנטים אשר מרכיבים משכנתאות לחד הוריות וחשוב מאוד להיות עם היד על הדופק ולמצוא את דרך המלך.

 

סיוע ברכישת דירה להורים עצמאיים ממשרד הבינוי והשיכון

התפקיד של משרד הבינוי והשיכון הוא לסייע לאנשים למצוא מגורים המתאימים להם. למרות שמחירי הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות הם בשמיים, עדיין נעשים מאמצים כמו תוכנית מחיר למשתכן ופרויקטים כמו תמ"א 38 או פינוי בינוי, על מנת לאפשר למדינה גם להתחדש, וגם לאפשר לזוגות צעירים לקנות דיור איכותי יותר במחירים סבירים.

תוכנית של משכנתא לחד הוריות מאפשר להרבה מאוד אנשים במצב כלכלי מורכב, לקנות דירות איכותיות ולהשיג לילדים שלהן דיור איכותי, למרות שיש להן רק הכנסה אחת. המצב הזוגי של אנשים לא אמור למנוע מהם לקנות דירה ולכן, מי שסופג את העלויות הוא כמובן משרד הבינוי והשיכון. נותר רק לקוות שהטבות כמו משכנתא למשפחה חד הורית זה משהו שיימשך לעוד הרבה שנים קדימה.

 

הטבות במשכנתא לאמהות חד הוריות

משכנתאות לחד הוריות מגיעות עם מגוון רחב של הטבות, כאשר ההטבה המרכזית היא מימון כמעט מלא של הדירה. כלומר, עד 95 אחוזים, במה ששונה ממשפחות של בני זוג נשואים, שזכאים למימון של עד כ-70 אחוזים מערך הדירה. בנוסף, המשכנתא היא בריבית אטרקטיבית במיוחד של 3 אחוזים בלבד ויש אפשרות לפרוס את תשלום המשכנתא לתקופה ארוכה בצורה משמעותית, ומעל ל-30 שנים.

בנוסף, ישנן הטבות כמו דחייה של תשלומי ההחזר עד לכניסה לבית החדש (זוגות נשואים נדרשים להתחיל לשלם עוד בטרם הכניסה), סיוע בשכר דירה, תוספת ניקוד במחשבון הזכאות של משרד הבינוי והשיכון ומתן הקלות נקודתיות בסניפי הבנקים השונים.

 

על חשיבותו של ייעוץ משכנתאות לחד הוריות

הדרך לקחת משכנתא חד הוריות אינה פשוטה, ויש הרבה מאוד אלמנטים שיש לקחת בחשבון. קשה מאוד לנתח את הנושא לבד, ולכן, יש חשיבות גדולה בסיוע מיועץ משכנתאות טוב אשר יכוון אתכם בקבלת החלטות נכונה בתהליך. כאשר נמצאים בזוגיות, יש מישהו להתייעץ איתו, ומעגל החברים והאנשים שתומכים בכם גדול.

אמהות חד הוריות נמצאות לרוב לבד במערכה, ולא תמיד יודעות כיצד לקבל את ההחלטה הנכונה, במשהו שעלול להשפיע על החיים שלה בשלושים השנים הקרובות. יועץ משכנתאות ברמה גבוהה הוא כזה שמהווה השקעה לטווח ארוך, שכן העלות שלו היא לא נמוכה, אך הוא מסוגל לייצר חיסכון של הרבה מאוד כסף בהסתכלות של שנים רבות קדימה.

 

מה מצופה יועץ משכנתא טוב לעשות עבור לקוחות הזקוקים למשכנתא למשפחות עצמאיות?

יועץ משכנתאות איכותי צריך לעשות עבודה מקיפה על הלקוחות שלו, על מנת שיהיה לו את כל הכלים כדי לייצר לו חיסכון. זה נכון במיוחד בנושא של משכנתא להורים יחידים, מכיוון שיש הרבה מאוד פרמטרים שמייצרים חיסכון גדול מאוד בראייה רחבה. חשוב מאוד להסתכל על כל הנתונים, כדי להגיע אל המסלול האידיאלי עבורכם.

גם משכנתא לחד הוריים שהיא משכנתא מאוד אטרקטיבית, היא משתנה בהתאם למצב הספציפי של אותו לווה. לכן, כאשר יש כמה אפשרויות, והבדלים שנראים מינוריים, אך הם גדלים משמעותית כאשר מדובר על תקופה כל כך ארוכה, העדיפות היא לעבוד עם יועץ משכנתא איכותי שיעזור לקבל את ההחלטה הנכונה.

 

איך ניתן לנצל את החוק לטובתכם בהקשר של משכנתה להורים יחידניים?

כאשר אנשים חושבים על אמהות חד הוריות, הם לרוב חושבים על אישה גרושה עם ילדים, ומעט מאוד מקורות הכנסה, לצד הוצאות רבות, וברוב המקרים,זה אכן נכון. עם זאת, יש הרבה מאוד מקרים של אנשים שיודעים לנצל את הסטטוס הזה למען הרווח האישי שלהם, וזה בסדר גמור וחוקי לחלוטין. כך למשל, אישה שהחליטה להתגרש עם ילדים, פגשה אדם חדש והיא חיה איתו ללא נישואים, נחשבת גם היא לאם חד הורית על פי חוק.

כך, גם זוגות לא נשואים שחיים עם ילדים, יכולים לקבל הטבות של משכנתא לחד הוריות ולהרוויח מכך רבות. גם כאן, מעורבות של יועץ משכנתאות טוב שמכיר את הסעיפים הללו בחוק, יכול לעזור ולקבל הטבות של עשרות אלפי שקלים עבור אנשים שפשוט לא מכירים את ההנחיות במקרים הללו.

 

מהו הרווח בעבודה עם יועץ משכנתאות?

אמהות חד הוריות שרוצות לקחת משכנתא לחד הוריות לרוב חוששות לשלם ליועץ משכנתאות. הרבה אנשים לא מבינים את החשיבות של הידע של אותם יועצים, ומדובר לא רק על נשים שרוצות לקחת משכנתא לחד הוריות אלא גם על זוגות נשואים שרוצים לבצע את כל התהליך בעצמם.

זהו תהליך מורכב מאוד עם המון סעיפים, אשר מסתבך ומסתעף עוד יותר כאשר מוסיפים את ההטבות שמתקבלות ממשרד הבינוי והשיכון. אנשים חייבים לקחת איש מקצוע לצידם כאשר הם מחפשים את המשכנתא האידיאלית עבורם, וגם סכום של כמה אלפי שקלים, יכול להפוך לרווח של עשרות אלפי שקלים בסיכומו של התהליך.

 

כיצד יועץ משכנתאות מסייע למשפחות חד הוריות להגיע לדירה משלהן?

לקיחת משכנתא לחד הוריות הוא דבר מתבקש עבור המון אנשים שרוצים לנצל את ההטבות שהם מקבלים מהמדינה. מדינת ישראל יודעת בעיקר לקחת, אך כאשר היא נותנת, צריך לעבוד בשביל זה. העבודה היא אינה פשוטה, ויש כמובן מהמורות רבות בדרך, ולכן, חשוב לקחת איש מקצוע שיעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות. יועץ משכנתאות טוב יכול לעזור לכם בכמה וכמה דרכים:

  1. ייעוץ והכוונה
  2. סיוע במשא ומתן
  3. סקירה כלכלית
  4. הורדת סף הלחץ
  5. יצירת חיסכון למשך זמן

 

כיצד משכנתא לחד הוריות מאזנת את מאזן הכוחות?

הטבת משכנתא להורה יחיד באה למעשה לאזן את מאזן הכוחות. אמא עם ילדים מכניסה רק משכורת אחת הביתה, אך ההוצאות שלה נשארות גבוהות במיוחד. היא אמנם מקבלת תשלומי מזונות ברוב המקרים, אך היא ברור כי בלי שתי משכורות מלאות הנכנסות לחשבון הבנק, קשה מאוד לספק לילדים את מה שהם צריכים. משכנתא לחד הוריות זוהי הדרך של המדינה לסייע לאותם אנשים ולתת להם כתף בזמן שהם מחפשים לשים קורת גג מעל הראש של ילדיהם.

 

בשורה התחתונה

יש הרבה דרכים להתמודד עם לקיחת משכנתא, ולצד יועץ משכנתאות טוב, אפשר גם להשתמש בכלים כמו מחשבון משכנתא לחד הוריות אשר יכול לחשב את ההחזר החודשי או את הסכום שתצטרכו לקחת כדי לקנות את הדירה. המחשבון יודע לקחת בחשבון את המימון הכמעט מלא שמקבלות אותן אמהות, אם כי באופן כללי, עדיף להשתמש בכמה שיותר כלים איכותיים כמו יועצים טובים, לפני שלוקחים את המשכנתא.

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
משכנתא לדירה ראשונה - וידר משכנתאות
משכנתא לדירה ראשונה

רכישת דירה ראשונה עשויה להיות מפחידה מאוד, היות היא כרוכה בהוצאה כלכלית לא מבוטלת ותמיד כרוכה בחששות – האם זו הדירה הנכונה? האם המשכנתא משתלמת

המשך קריאה
משכנתא לדירה שניה  - וידר משכנתאות
משכנתא לדירה שניה 

דירה שניה הינה מקור מעולה להשקעה בעלת סיכון נמוך, אך הדרך לקבלת משכנתא לדירה שניה שתהיה גם משתלמת וגם נוחה היא לא פשוטה. משכנתא לדירה

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן