משכנתא ללא הון עצמי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

דירה היא הפנטזיה האולטימטיבית של כל זוג צעיר, אך לאור יוקר המחייה הנוכחי, נראה כי בישראל מתהווה מציאות שבה דירה היא חלום בלתי אפשרי אלא אם אותו הזוג מחזיק בהון משפחתי או עובד במשרות בכירות.

רבים תוהים האם אפשר לקחת משכנתא ללא הון עצמי, ואם כן, איך לקחת משכנתא ללא הון עצמי ואיזו משכנתא כדאי לקחת? מאמר זה יפרט איך לקבל משכנתא בלי הון עצמי, ואילו אנשי מקצוע יוכלו לסייע לכם.

רכישת דירה ללא הון עצמי

בישראל של היום, רכישת דירה היא השאיפה הגדולה ביותר של כמעט כל זוג צעיר. דירה מאפשרת וודאות כלכלית ארוכת טווח למתגוררים בה, ויכולה גם להוות מקור מצוין להכנסה קבועה עם סיכון נמוך.

עם זאת, קשה שלא להבחין בעליית המחירים האסטרונומית בשוק הנדל"ן בישראל כיום, ובייחוד באזורים מבוקשים כמו אזור המרכז. פועל יוצא מכך הוא שהחלום לרכישת דירה – שפעם היה יעד ריאלי ושגרתי – חומק מבין אצבעותיהם של אזרחי ישראל, ומותיר אותם בשוק השכירות לכל חייהם.

בעיה זו הייתה אמורה להיפתר על ידי מוסד המשכנתאות, אך ההון העצמי של רוב הזוגות לא מספיק על מנת לכסות את ההשתתפות העצמית, כך שזוגות רבים שאינם בעלי הון משפחתי מתקשים מאוד לרכוש דירה, גם כאשר הם לוקחים משכנתא גבוהה. לכן עולה השאלה – האם ניתן לקבל משכנתא ללא הון עצמי?

משכנתא ללא הון עצמי
משכנתא ללא הון עצמי

משכנתא בלי הון עצמי

ראשית, תזכורת: במסגרת קבלת משכנתא, האדם שמעוניין לרכוש דירה מקבל הלוואה גדולה מאוד מבנק, ובתמורה לכך, הבנק משעבד את אותה הדירה. כך, במידה שבעל המשכנתא לא עומד בתשלומי ההלוואה הבנק יוכל למכור את הנכס ולכסות את החוב.

לא כל אדם זכאי לקבל משכנתא – על מנת לקבל משכנתא מהבנק, יש להוכיח כי אתם תוכלו לעמוד בתשלומי ההחזר וכי תוכלו להשלים את הסכום הנוסף בעצמכם. אדם ללא הון עצמי ייאלץ למצוא דרכים נוספות להשלים את הסכום.

ברוב המקרים, הבנק נותן עבור רכישת דירה ראשונה מימון של כ- 75 אחוזים מערך הדירה. כאשר מדובר בדירה להשקעה, סביר להניח שהבנק ייתן מימון של כ- 50 אחוזים מערך הדירה.

כאשר הזוג מעוניין למשכן את דירתו על מנת לשפץ את הדירה כך שיוכל לעבור לדירה אחרת, הוא יוכל גם לקבל מימון גבוה הבנק בשיעור של 70 אחוזים מערך הדירה החדשה, בכפוף לכך שימכור את הדירה הקודמת תוך 18 חודשים.

לקיחת משכנתא ללא הון עצמי

ישנן כמה אפשרויות עבור אלו שמעוניינים לקבל משכנתא ללא הון עצמי –

קבלת הלוואה מגוף אחר אדם שמעוניין לקבל משכנתא ללא הון עצמי יכול להלוות כסף על מנת להשלים את הסכום החסר מגוף אחר. כמובן שהוא יכול להלוות מחבריו, הוריו או בני משפחתו, או לקבל את הסכום במתנה, אך במקרה בו אין אפשרות כזו, הוא יוכל לפנות לגוף אחר.

מלבד הבנק, ישנם גופים אחרים שנותנים הלוואה, אך לרוב מדובר בתנאים פחות טובים משל הבנק כמו ריבית גבוהה יותר. היוועצו באיש מקצוע על מנת לוודא שאפיק הלוואה זה הוא הבחירה הנכונה ביותר לקבלת משכנתא ללא הון עצמי.

משכון נכס אחר ילדים להורים שמחזיקים בדירה שאין עליה משכנתא, יוכלו לבקש מהבנק – בכפוף לאישור ההורים כמובן – למשכן עד 50 אחוזים מערך דירת ההורים על מנת לקבל סכום זה כהון עצמי לצורך קבלת משכנתא ללא הון עצמי.

חשוב לדעת שגם אם להורים יש נכס, אין הדבר אומר שהם בעלי הכנסה מתאימה על מנת שיוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא במידה שילדיהם אינם מצליחים לעמוד בתשלומים אלו. על מנת שלא להכניס את הוריכם לבוץ כלכלי, מומלץ להיוועץ עם אדם המתמחה בתחום על מנת לוודא אם זה המסלול הנכון ביותר לקבלת משכנתא ללא הון עצמי.

תוכנית מחיר למשתכן עבור זוגות צעירים תוכנית מחיר למשתכן הינה אפשרות מעולה לזוגות צעירים שמעוניינים במשכנתא ללא הון עצמי.

במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, זוגות שנמצאו זכאים להשתתפות בתוכנית (זוגות ערבים ללא הגבלת גיל, מאורסים או נשואים; זוגות מאורסים שעומדים להינשא תוך שלושה חודשים מיום הגשת הבקשה; זוגות נשואים; זוגות ידועים בציבור וכן הלאה) יוכלו לרכוש דירה במחיר מסובסד.

כך, הסכום שהזוג יתבקש לשלם על מנת להשלים את הסכום שניתן מהבנק יהיה נמוך מאוד ויכול להסתכם ב- 100,000 ₪. כך, לזוג יהיה יותר קל לאסוף את הסכום הזה או להלוות אותו מהבנק, כך שיוכלו לקבל משכנתא ללא הון עצמי.

הכנסת שותף עסקי נוסף אם מטרתכם ברכישת הדירה היא לקנות דירה להשקעה, תוכלו להחליט שאתם מצרפים אדם נוסף כשותף עסקי אשר יסייע לכם להשלים את הסכום הנדרש. בתמורה לכך, תחלקו את הרווחים ביניכם. חשוב לדעת כי לא כל אדם מתאים להיות שותף עסקי, ולכן בטרם הכנסת אדם נוסף לעסקה מומלץ להיוועץ באיש מקצוע המתמחה במשכנתאות ללא הון עצמי.

 

ליווי וייעוץ מקצועיים מיועץ משכנתא

חשוב להבין שלקיחת משכנתא היא אחת העסקאות החשובות ביותר שתעשו בחייכם – מדובר בהתחייבות כלכלית אדירה למשך כמות לא מבוטלת של זמן, ולכן חשוב לוודא בכל דרך אפשרית מהי האפשרות הטובה ביותר שעומדת בפניכם.

רבים מסתייגים מקבלת ייעוץ וליווי מחברת ייעוץ משכנתא, בשל העלויות הנוספות הכרוכות בקבלת שירות זה. עם זאת, רבים אינם מבינים שייעוץ מקצועי – על אף עלותו – עשוי לחסוך להם סכום כסף גדול שלא ישתווה לסכום ששולם מלכתחילה ליועץ המשכנתא.

כמו כן, חשוב לדעת כי לחברת ייעוץ משכנתאות ישנם כלים ומיומנות אשר נותנים להם יתרון אדיר בתחום המשכנתאות. חברות הייעוץ מכירות היטב את הבנקים השונים, את התנהלותם ואת היתרונות והחסרונות שבהם, ומודעות לכל האפשרויות שיש לשוק המשכנתאות להציע לכם.

אז אם אתם מעוניינים במשכנתא לזוגות צעירים ללא הון עצמי, במשכנתא לרווקים ללא הון עצמי ובכל משכנתא אחרת, צרו קשר עם יועץ משכנתאות המתמחה בתחום משכנתא ללא הון עצמי כך שתבטיחו כי אתם עושים את כל שביכולתכם על מנת להגן על נכסיכם ועל עתידכם.

זכרו – התנהלות שגויה או חפוזה בתחום המשכנתאות עשויה לכבול אתכם לשנים רבות של מעמסה כלכלית מייגעת ומיותרת. ההגעה אל הדירה המיוחלת היא אמנם לא פשוטה, אך ייעוץ משכנתאות מנוסה עשוי להפוך את ההליך לנעים יותר וחסכוני יותר עבורכם ועבור כל משפחתכם.

וידר משכנתאות – מעל 5,400 משפחות ממליצות

וידר משכנתאות הינה חברה המתמחה בייעוץ ללקיחת משכנתא ככלל וללקיחת משכנתא ללא הון עצמי בפרט. חברתנו מתגאה במתן ליווי וייעוץ אישיים אשר שמים את הדגש על הצרכים של הלקוחות שלנו ועל רצונותיהם, על מנת להתאים את התוכנית באופן ייחודי לכל לקוח ולקוח.

צרו קשר עוד היום על מנת שנוכל לעמוד לצידכם לאורך כל התהליך ולוודא שאתם מנצלים את האפשרויות הטובות והמשתלמות ביותר שתוכלו להשיג. 

מאמרים נוספים בנושא
מהם התנאים להגדלת משכנתא

הגדלת משכנתא היא דרך מקובלת שבה אנשים לוקחים הלוואה בתנאים אטרקטיביים במיוחד. בפועל, מדובר במהלך הידוע בתור "מיחזור משכנתא", שלטובת קבלת אישור מהבנק למשכנתאות לביצועו,

המשך קריאה
מסמכים לקבלת משכנתא

קבלת הלוואת משכנתא היא תהליך עתיר בירוקרטיה, שאנשים רבים ניגשים אליו ממקום חרד, ולא במקרה. בקשת אישורים עקרוניים למשכנתא מהבנקים למשכנתאות, היא בין הפעולות הראשוניות

המשך קריאה