לוגו וידר

תוכן עניינים

האשליה שנוצרת בעקבות ירידת ריבית הפריים

בשנים האחרונות אנו עדים לירידות בריביות בכל מסלולי המשכנתאות במדינת ישראל. אחד המאפיינים שאנו עדים לו הינו הירידה של ריבית הפריים שאף החודש ירדה בעוד 0.25% מה שיוצר ירידה בהחזר החודשי בהחזרי המשכנתא. כל זמן שהשוק מתנהג כך, גם הבנקים מרוצים וגם הלקוחות.

הבנקים לא מפסידים כי מבחינתם הם מגייסים את הריביות במחירים טובים יותר ותמיד מוכרים ברווח (אלה אם יש להם סיבות אחרות), הלקוחות מרוצים כי משלמים פחות כסף בהחזר החודשי ואף חוסכים גם כסף בגלל הריביות הנמוכות.

אם כך, אז מה הבעיה?

הבעיה, שנוצרת אשליה מאוד גדולה שלקוחות רבים שלוקחים משכנתא מרגישים בנוח עם ההחזר החודשי, אך בשלב מסוים ירגישו את נחת ידו של השוק ברגע שהריביות יעלו וההחזר החודשי יעלה.

אם ניקח לדוגמא, משכנתא בסך 900 אלף ₪ ונניח שמרכיב הפריים תופס 1/3 כלומר 300 אלף ₪ בריבית של P- 0.9 (ריבית של 1.1%) לעשרים שנה, ההחזר החודשי המשוערך יעמוד על סך של כ – 1,400 ₪ על מרכיב זה. במידה והפריים יעלה בשלושה אחוזים נוספים ויעמוד על 4.1% סך ההחזר החודשי על סכום זה יעמוד על כ – 1,833 ₪ כלומר, עלייה של כ – 450 ₪ בכל חודש בנוסף להחזר החודשי על שארית המשכנתא בסך של כ – 600 אלף ₪. כלומר, בהנחה והמשפחה הייתה מחזירה החזר חודשי לעשרים שנה על כל הסכום של ההלוואה (900 אלף ₪) סך הכל – החזר חודשי בסך 4,500 ₪ ובמידה וריבית הפריים תעלה בשלושה אחוזים – סך הכל ההחזר החודשי הכולל יעמוד על כ – 4,950 ₪.

לסיכום : אנו ממליצים לקחת בחשבון את עליית ריבית הפריים לפני לקיחת המשכנתא ובתכנון התיק הפיננסי של הלקוח בזמן שבונים את התמהיל, יתרה מכך, יש להיות עם יד על הדופק ולעקוב אחרי תנודות השוק ולבחון את המשכנתא לעיתים קרובות על מנת שלא נופתע ברגע שהמגמה תשתנה והריביות בשוק יחלו לעלות כלפי מעלה.

*כל האמור הינו המלצה בלבד וכל המשתמש באחת מההמלצות בפוסטים אלו עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל מנת לקבל ייעוץ מקצועי יש להיפגש עם יועץ משכנתאות מוסמך מכיוון שהמלצה זו מתאימה לאוכלוסיה מסיימות הלוקחת משכנתאות ולא לכל לקוח.

לכן יש להתאים לכל לקוח באופן אישי את תיק המשכנתא.

האשליה שנוצרת בעקבות ירידת ריבית הפריים
האשליה שנוצרת בעקבות ירידת ריבית הפריים

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
Coins 1523383 640
ריבית משכנתא ממוצעת 2017

זוכרים איך בגן הילדים לימדו אותנו איך בחיים, לפעמים, משהו קטן-קטן יכול להפוך למשהו גדול במיוחד? אז ברוכים הבאים לדוגמה החיה הממשית והמוחשית ביותר בה

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן