לוגו וידר

תוכן עניינים

הקשר בין משכנתא לתכנון פיננסי

מאת יוני גל – יועץ לכלכלת המשפחה

אנחנו יודעים לתכנן הרבה דברים בצורה יעילה –  את הזמן שלנו מרגע שאנחנו קמים ועד שיוצאים מהבית, את הפגישה עם החברים בסוף השבוע, את הפרויקטים בעבודה…אבל כשזה מגיע לכסף אין לנו כלים מתאימים על מנת לנהל אותו בצורה נכונה, כך שאנחנו פועלים לעיתים לפי הרגש והדבר משפיע בעקיפין על כל תחומי החיים…  תכנון פיננסי הוא אחד מאותם כלים אשר בהם נוכל להיעזר על מנת להתגבר על המכשול הזה.

הקשר בין משכנתא לתכנון פיננסי
הקשר בין משכנתא לתכנון פיננסי

במשך כל חיינו אנחנו מקבלים החלטות כלכליות שלכאורה, לא תמיד יש ביניהן קשר ישיר:  קניות בסופר, תשלום על חוגים, בילוי במסעדה, קניית משקפי שמש, כל אלו הן החלטות שקשורות לכלכלת המשפחה שלנו, אך כאשר אנחנו לא קושרים אותן ביחד לתכנון תקציבי אחד, אנחנו מגיעים לתקציב משפחתי לא מאוזן ואף לקשיים כלכליים הנובעים ממנו.

ההחלטה לקחת משכנתא היא אחת ההחלטות הכלכליות כבדות המשקל, אם לא  בעלת המשקל הרב ביותר, שאנחנו יכולים לקבל. זו החלטה שמשפיעה על תקציב המשפחה בצורה משמעותית ולאורך זמן, ויש לה קשר לכל החלטה אחרת שנקבל. משכנתא שנלקחת ללא תכנון, תהיה הרבה יותר יקרה ממה שאפשר  היה לקבל עם תכנון, ובנוסף ההחזר החודשי לא יתאים למה שאנחנו מרוויחים ואז ניכנס לחובות

תכנון פיננסי נכון, לוקח בחשבון את כל המאפיינים הכלכליים של לוקח המשכנתא : החל מבדיקת ההוצאות החודשיות, דרך בניית תקציב מאוזן ותכנון ההתנהלות הכלכלית לאורך השנים, דרך ניהול סיכונים וחיסכון למטרות מוגדרות, וכלה בפרישה לפנסיה. התכנון הפיננסי יוצר את הקשר הישיר בין כל ההחלטות הכלכליות שכבר התקבלו, יחד עם מטרות וצרכים עתידיים, לבין תמהיל משכנתא יעיל המתאים לתמונה התקציבית הכוללת.

לכן, הדרך היחידה לקחת משכנתא שמותאמת לצרכים שלכם היא על ידי כך שפונים ליועץ אובייקטיבי ומקצועי. יועץ שבוחן את כל מרכיבי כלכלת המשפחה (את הנכסים שיש לכם, את ההתחייבויות שלקחתם, את כושר ההשתכרות שלכם, את התכניות שלכם לעתיד) לפני שהוא מתכנן את המשכנתא שלכם. בדיקה כזו מאפשרת ליצור תכנון פיננסי נכון, שיתאים את המשכנתא לתמונה הכוללת ויגרום למשכנתא להיות גורם שיוצר מקום מגורים או נכס, ולא נטל שקשה לעמוד בו.

תכנון פיננסי מקצועי, יוצר שקט כלכלי וודאות כלכלית, ומבטיח שהמשכנתא שלקחתם היא המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן