חדשות משכנתא חודש אוקטובר

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

מלכוד הדירות – שנה אחרי המחאה

שנה לאחר המחאה החברתית כבר ברור שמלכוד הדירות עדיין כאן, והפעם כדי להישאר. בימים האחרונים ואולי כמעין ניסיון להעלות על סדר היום הציבורי את מצוקת הדירות לקראת הבחירות המתקרבות,  מפרסמת העיתונות הכלכלית עוד ועוד סיפורים על משפחות צעירות שלא מסוגלות לרכוש דירות עקב ההון העצמי הגבוה שדורשים הבנקים בהתאם לכללים אותם קבע בנק ישראל. כאשר מחירה הממוצע של דירה בבאר שבע עומד על כ – 800,000 אלף ש"ח והבנק מציע משכנתא מסובסדת על סך 30,000 ש"ח או כפול מכך לכל היותר, קל להבין מדוע חלום הדירה הולך ומתרחק מהזוגות הצעירים.

כמו כן, מחירי הדירות ממשיכים לעלות "הודות" לריבית הנמוכה במשק , ציבור קוני הדירות להשקעה שממשיך וקונה דירות גדולות במחירים גבוהים וההאטה בשיווק קרקעות על ידי מנהל מקרקעי ישראל. רק לפני מספר ימים פורסם כי חברי המועצה המוניטארית של בנק ישראל הביעו דאגה מכך שגל עליות המחירים בשיעור דו ספרתי שראינו לפני פרוץ המחאה החברתית עלול לחזור על עצמו אם היצע הדירות ימשיך להיות נמוך יחסית לביקוש.

גם זו דרך להילחם במצוקת הדיור : קנסות על קבלנים המעכבים בנייה

עיתון "דה מרקר" מדווח כי בהתאם למסקנות ועדת טרכטנברג, אישרה הממשלה היום חוק חדש שנועד "לטפל" בקבלנים סוררים בשיטת המקל והגזר : ככל שהקבלן ימהר ויבנה יותר יחידות דיור על שטחים שנמצאים ברשותו, כך המס שישלם על הבנייה יהיה קטן יותר. לעומת זאת, אם הקבלן יתמהמה בבניה או ימכור את הקרקע הלאה , הוא ימוסה בעד 10% משווי הקרקע. החוק נועד לצמצם את התופעה של קבלנים אשר מבצעים בניה חלקית או משהים את הבניה על מנת לווסת את רמת המחירים ולמעשה למכור את הדירות במחירי שיא.

רוצים לקבל הצעה למשכנתא? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדםדיור בר השגה בתל אביב

עיריית תל אביב פרסמה את שם הזוכה במכרז להקמת דיור בר השגה בשכונת שפירא בתל אביב – ברת שלום את נתן יזמות ובנייה בע"מ. במסגרת הפרויקט, ייבנו כ – 69 דירות בסך הכול, מהן
45 יהיו מיועדות להשכרה. מחירי הדירות הללו יהיו זולות בכ – 25% מהמחיר הממוצע בשוק והזכאים יוכלו לחתום על הסכמים ארוכי טווח של 5 שנים. שאר הדירות יימכרו בשוק החופשי.

על מנת לקבוע מי יהיה זכאי למגורים בפרויקט, עיריית תל אביב תקיים הגרלה בין כל הזכאים לפי הקריטריונים שקבעה. ההגרלה צפויה להתרחש בעוד כחצי שנה.

 

אולי יעניין אותך גם:

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

#

לקביעת פגישת התכנות כלכלית

מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
0737294778
phone
#
0737294778