לוגו וידר

תוכן עניינים

חדשות משכנתא : שנה עברה ושנה הבאה

עלייתן של המשכנתאות הממונפות

לפי נתונים שפרסם בנק ישראל, עולה כי אחוז המשכנתאות הממונפות בחודש דצמבר עלה בלא פחות מ – 45% בהשוואה לחודש המקביל ב – 2011. לפי הגדרת בנק ישראל, משכנתא ממונפת היא משכנתא שנלקחת במעל 60% מימון או שגודלה מעל 800,000 ש"ח. עם זאת, הגובה הממוצע של המשכנתא נשאר בעינו ועמד על כ- 586,000 ש"ח.

הכלכלה הוורודה מגיעה גם לתחום המשכנתאות

כעת, כאשר העיתונות הכלכלית מסכמת את החוקים הכלכליים שנחקקו בכנסת הקודמת והיטבו עם הציבור, מסתבר שנחקק גם לפחות חוק אחד הקשור להשגת דיור ונועד להקהל על הקהילה הגאה שהחקיקה הישראלית לא תמיד מכירה בה כשוות זכויות.

החוק המדובר היינו למעשה תיקון לחוק הלוואות לדיור בשם "שוויון בזכאות לבני זוג מאותו המין". את החוק יזמו  זהבה גלאון (מרצ), שלמה מולה (התנועה), ניצן הורוביץ (מרצ), איתן כבל (העבודה), דב חנין (חד"ש) ואילן גלאון (מרצ).

החוק נועד לתקן את המצב שבו זוגות שלא רשומים כנושאים כדת וכדין, לא זכאים לנקודות זכות הקשורים להקלה ברכישת דירה, זאת למרות שזוגות כאלו ממלאים את כל זכיותיהם האזרחיות כולל שירות בצבא ותשלום מיסים.

חדשות משכנתא_שנה עברה ושנה הבאה
חדשות משכנתא_שנה עברה ושנה הבאה

דיור בר השגה נוסח ניו-יורק

ראש עיריית ניו-יורק, מייקל בלומברג, חשף השבוע את העיצוב של דירות המיקרו הסופר קטנות שנועדו להקל על מצוקת הדיור בעיר. בשלב הראשון יוצעו כ – 55 דירות בגודל שנע בין 24 ל – 34 מ"ר. בגודל הזה, יהיו בדירות חלונות גדולים, שטח אחסון ואפילו מרפסת. עם זאת, לדירות יהיו חללי ישיבה משותפים וגינות גן משותפות.

מעניין לציין כי החוקים העירוניים אוסרים על הקמת דירות שגודלן פחות מ – 37 מ"ר, אך דירות אלו יוכרו כדירות יוצאות מן הכלל. מחירי השכירות ינועו בין 940$ לדירת לסטודיו ועד ל – 1700$ עבור דירה המיועדת לשני אנשים.

 

 

הסלון הקומפקטי : היחידה הלבנה בצד ימין הופכת לשולחן עבודה, ואילו הכסא ליד החלון הופך לסולם…

את הגלריה המלאה של הדירה ניתן למצוא בכתבה הרלוונטית באתר כלכליסט

חוקי גירושין לדיור הציבורי יועברו לכנסת הבאה

שר השיכון והבינוי אריאל אטיאס ניסה להעביר חקיקה העוסקת בתהליכי גירושין אצל זכאים לדיור ציבורי, אך כרגע נראה כי החקיקה תחכה עד להשבעת הכנסת הבאה. החקיקה עצמה, בכל אופן, נועדה להסדיר את הזכאות על הדיור של בני זוג גרושים בדיור הציבורי. בין היתר, היא קובעת כי במקרים בהם אחד הילדים של בזני הזוג הינו נכה, הדירה תישאר בחזקתו. אם המשמורת על הילד מתחלקת באופן שווה בין ההורים, ועדה מיוחדת תצטרך לקבוע את אחוזי הזכאות של כל אחד מבני הזוג על הדירה.

קרקע בחריש נמכרה בשיטת "חוברות המכרזים"

מצב אבסורדי במיוחד נוצר בכל הקשור למכירת קרקעות בחריש : כאשר העמותות החרדיות שהציעו הצעות על הקרקע נפסלו מסיבות כאלו ואחרות, על ההצעה קפצו יזמים זריזים שהציעו מחירים מגוחכים, חלקם נמוכים מ -10 שקלים עבור קרקע ליחידת דיור אחת (כ – 1000 שקל עבור 94 יחידות דיור).

מכיוון שמחירי הדירות צפויים להיות דומים לאלו שבעיר חדרה המרוחקת כ – 15 ק"מ, הרי שהרווחים הצפויים עשויים להגיע בחלק מן המקרים לעד כ – 245,000 ש"ח מעל למקובל בתחום…

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן