לוגו וידר

תוכן עניינים

עשרת הדיברות ללקיחת משכנתא

לאור השינויים הרבים שחלו בשוק המשכנתאות בשנה החולפת, מצאנו לנכון להביא לכם במסגרת הטור השבועי שלנו את עשרת הדברות ללקיחת משכנתא שכדאי לשנן אותן לפני שניגשים אל יועץ המשכנתאות שלכם או אל הבנק:

1.זכרו שמה שיורד יכול גם לעלות :  נכון, הריבית במשק נמצאת בשפל חסר תקדים ולכן מסלולים בריבית פריים או ריבית משתנה נראים אטרקטיביים במיוחד. הבעיה עם ריבית בשפל היא שכל עליה קטנה יכולה להעלות את המשכנתא בעשרות אחוזים באופן אבסולוטי.

לדוגמה, מספיק שהריבית הנוכחית (0.5%) תעלה ב – 0.25% על מנת שהעלייה האבסולוטית תהיה 12%! לכן – חישבו טוב איזה סיכון אתם מוכנים לקחת בתוך תמהיל המשכנתא שלכם.

2.הריבית שהבנק נותן לכם ניתנת למיקוח : מרחב התמרון בריבית יכול להגיע אפילו לחצי אחוז,כך שתמיד כדאי להתמקח עם הבנקים במסגרת "מכרז ריביות". על מנת להגדיל את יכולת המיקוח שלכם, כדאי לכם להצטייד בהצעה נגדית מבנק אחר.

3.נצלו את הכוח של הרשת – ברחבי הרשת תוכלו למצוא הצעות משכנתא שקיבלו לקוחות אחרים, וכך תדעו טוב יותר מהו טווח הריביות הנוכחי בבנקים. מקום טוב להתחיל בו הוא פורום משכנתאות בתפוז בו יש פעילות ערה ועשרות הצעות שונות ואותנטיות שמעלים גולשים על מנת לדעת אם קיבלו הצעה אופטימאלית.

עשרת הדיברות ללקיחת משכנתא
עשרת הדיברות ללקיחת משכנתא

4.ריבית קבועה עלולה להקשות על מחזור משכנתא – כיום חייבים לקחת שליש מהמשכנתא במסלול ריבית קבועה אך ניתן כמובן לקחת חלק גדול יותר בריבית זו. למרות זאת, חשוב לדעת שריבית קבועה עשויה להגדיל את עמלת הפירעון המוקדם במקרה בו תרצו למחזר את המשכנתא בעתיד מכיוון שהבנק יצטרך לפצות את עצמו על הפערים בין הריביות.

5.שימו לב אם אתם זכאים להטבות – בעקבות המצב הלא פשוט שנקלענו אליו בחודשים האחרונים, בנקים מסוימים מעניקים הטבות לחיילי מילואים או תושבי עוטף עזה, כמו למשל דחייה בתשלומי המשכנתא. מומלץ לבדוק אם אתם זכאים להטבות אלו לפני שאתם ניגשים לבנק.

6.שימו לב כיצד מחשבים את ההכנסה הפנויה – כזכור, שיעור ההחזר מן ההכנסה הפנויה לא יכול לעלות מעל 40%!

7.אל תחכו שחוקים יעברו בכנסת – במצב העניינים כרגע, לא בטוח כלל שחוק "מע"מ 0" אכן יאושר בסופו של דבר. לכן, כאשר אתם חושבים מהו הסכום אותו תצטרכו לקחת למשכנתא, קחו את התרחיש "הגרוע" ביותר ואל תחכו לסחבת של הכנסת…

8.קבוצות רכישה הן לא פתרון קסם – אין ספק שקבוצות רכישה יכולות ליצור לחץ על הבנקים ולקבל תנאים טובים יותר, אך הבנקים עדיין צריכים לבדוק כל לווה בפני עצמו ולכן אם אין לכם את כל הביטחונות הנדרשים או שאתם לא עומדים בתנאי הסף לקבלת משכנתא, לא בטוח שקבוצת רכישה הוא הפתרון שמתאים לכם כרגע.

9.היו תמיד עם היד על הדופק – התעדכנו בחדשות האחרונות בתחום המשכנתא כאן באתר או בצעו מדי פעם חיפוש בגוגל באפשרות של "חדשות" (בסרגל למעלה) כדי לראות לאן נושבת הרוח.

10.היעזרו ביועץ משכנתאות אובייקטיבי – הבנק אולי מציע לכם יועץ משכנתאות משלו, אבל בסופו של דבר האינטרס של היועץ הוא להציע לכם את המשכנתא שהכי טובה לבנק ולא בהכרח לכם. לכן רצוי לבחור ביועץ משכנתא אובייקטיבי חיצוני אשר ייראה לנגד עיניו רק את טובתכם האישית גם לטווח הרחוק ובהתאם למצב הכלכלי שלכם.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן