שלוש מגבלות חדשות על נוטלי המשכנתאות

תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

  כל מה שצריך לדעת על המגבלות החדשות שבנק ישראל הטיל היום על נוטלי המשכנתאות

  בנק ישראל הודיע היום כצפוי על שלוש הגבלות חדשות על נוטלי המשכנתא המצטרפות להגבלות הקיימות ועשויות להקשות מעט יותר על מי שירצה לקחת משכנתא חדשה מחודש ספטמבר ואילך.

  רוצים לקבל הצעה למשכנתא? צרו קשר ונחזור אליכם בהקדם   בראש ובראשונה, הנחיה ישירה של דודו זקן, המפקח על הבנקים, אוסרת על הבנקים להעניק משכנתא למי שההחזר החודשי שלו צפוי להיות יותר מחצי מן ההכנסה שלו.

   למרות שמדובר רק ב – 8% מן המשכנתאות, הרי שכבר כיום , ההחזר החודשי של 17% מן המשכנתאות מהווה 40% מן ההכנסה של הנוטלים, ומספרים אלו רק הולכים וגודלים. כמו כן, הבנקים יאלצו להעניק הקצאת הון של 100% למי שההחזר החודשי שלו יהיה גבוה 40% או גבוה מכך, ולכן גם הריבית אותם יקחו הבנקים תעלה.

   ההגבלה השנייה מהדקת את המגבלה הקיימת על חלקה היחסי של הריבית המשתנה. מעתה והלאה, הבנקים לא יוכלו לאשר משכנתא שהחלק המשתנה בה גבוה משני שליש בלי קשר לתקופת ההלוואה עצמה (עד כה חלק זה היה מוגבל לשליש במשכנתאות קצרות של עד חמש שנים).

   המגבלה האחרונה לא מאפשרת לפרוס את המשכנתא עצמה על פני יותר מ – 30 שנה.

   לדברי בנק ישראל, המגבלות החדשות נועדו למנוע מצב שבו הלווים לא יוכלו לפרוע את חובם לבנק ויעמידו את הבנקים עצמם בסכנה. לדברי בנק ישראל, הרעה אפשרית בשוק העבודה בשילוב של עליית ריבית אפשרית, בהחלט יכולות לגרום למצב זה.

   תגובות מעורבות להוראות בנק ישראל

   התגובות להוראות בנק ישראל היו מעורבות, אך גם אלו שציינו לטובה את ההחלטה, סבורים כי היא מגיעה בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. אחרים אמרו כי הבעיה היא לא המשכנתא עצמה, אלא מחירי הדיור המאמרים להם צריכה למצוא המדינה פתרון בדמות הגברת ההיצע או שינוי בשיטת המיסוי החלה על קניית דירות בישראל. מן הסתם, גם בשוק המשכנתאות עצמו לא מאושרים מן ההחלטה וטוענים  כי במקום לעזור לזוגות צעירים, ההנחיות החדשות פשוט ימנעו מהן לקחת משכנתא ויאלצו אותם להמשיך להתגורר בשכירות או אצל ההורים… זאת לעומת המשקיעים שימשיכו לקנות דירות ולהשכיר אותן ביוקר לאותם צעירים מעוטי יכולת…

    

   אולי יעניין אותך גם:

    תנו ליועץ שלנו לעשות לכם סדר במשכנתא עם שיחת ייעוץ חינם

    #

    לקביעת פגישת התכנות כלכלית

    מוזמנים להתקשר עכשיו לשיחת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו במספר
    0737294778
    phone
    #
    0737294778