לוגו וידר

תוכן עניינים

איך לבחור יועץ משכנתאות?

יש אנשים שכל כך מתלהבים מעצם העובדה שהם רוכשים לעצמם בית, עד שהם לא מתעכבים לרגע לבחון האם קיבלו את החלטת המימון המתאימה ביותר למצבם הפיננסי. החלטה, עליה הם עלולים להתחרט אם חלילה וחס דברים יתחילו להשתבש בהמשך הדרך. רכישת בית היא אחת ההחלטות החשובות בחיים, אז אל תמהרו. קחו את הזמן וקבלו החלטה מושכלת.

למה הכוונה בהחלטה מושכלת? ובכן, לפני שאתם ניגשים לבנק לחתום על בקשת למשכנתא, ואפילו לפני שאתם מחפשים בין הבתים למכירה את הבית המתאים לכם, ודאו שהתכוננתם לכל תהליך המשכנתא:

 • אתם מודעים היטב למצב הפיננסי שלכם.
 • אתם מסוגלים לקבוע את גובה הסכום שבאמת תוכלו להרשות לעצמכם לשלם מדי חודש, כדי להחזיר את המשכנתא.
איך לבחור יועץ משכנתאות
איך לבחור יועץ משכנתאות

מוצאים יועץ משכנתאות מתאים

לאחר שהבנתם את גודל המשימה והחלטתם להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות, זה הזמן לנהל שיחה טלפונית עם מספר חברות העוסקות בייעוץ למשכנתאות. עשו זאת לפני שתבחרו ביועץ. מדוע? כי לא כל יועצי המשכנתאות פועלים באופן שווה, ולא כל חברות הייעוץ נטולות הטיות ופועלות ללא משוא פנים.

שימו לב: קיימים מלווי כספים הפועלים כמו יועצים, אבל אלה עלולים לנסות לנווט אתכם לכיוון שיעלה לכם ביוקר. יש גם הצעות למסלול משכנתא, שאולי אינו המסלול הטוב ביותר עבורכם. חשוב לזכור כי בשלב זה אתם מחפשים הדרכה, לא הלוואה.

 

 • הקשר הראשוני
  התחילו את החיפוש באינטרנט. הקלדת המילים יועץ משכנתאות תציג על המסך מאות תוצאות. בחרו בכמה חברות ייעוץ הקרובות למקום המגורים שלכם (באתר תמצאו את כתובת החברה). כדי לחסוך זמן ודלק, שוחחו טלפונית עם נציגי החברה ושאלו כמה שאלות שהכנתם מראש. שימו לב: בשלב זה אתם מתמקדים באותן חברות ייעוץ שלא מצאתם שום סיבה לשלול אותן.תוכלו להתחיל כך את שיחת הטלפון שלכם: "שלום! אנחנו מעוניינים להבין טוב יותר את שירותי הייעוץ שאתם נותנים. יש לנו כמה שאלות שאולי יובילו לקביעת פגישה. האם אפשר להעביר אותנו למישהו שיוכל לעזור לנו?". אם החברה לא מפנה זמן לניהול השיחה אתכם, זהו כבר סימן לא טוב.

 

 • שש שאלות לשיחת הטלפון הראשונה עם החברה
  • האם היועצים שלכם פועלים ברישיון?
  • האם נחזור מהפגישה עם המלצה ספציפית לגבי מסלול המשכנתא הטוב ביותר עבורנו? (זאת, בהנחה שהבאתם לפגישה את כל המסמכים שהתבקשתם).
  • אנחנו מחפשים למחזר את המשכנתא הנוכחית שלנו. כבר דחו אותנו בגלל הערכה שלילית. האם היועץ יוכל להציע לנו תוכנית פריסת תשלומים שתעזור לנו?
  • האם היועץ ימליץ לנו לקחת הלוואה מבנק מסוים למשכנתאות? (אם היועץ תומך רק במקור הלוואה אחד, עליכם לפעול בזהירות. כאשר היועץ מספק המלצה כלשהי, הוא אמור לציין בפניכם מספר בנקים למשכנתאות).
  • כמה זמן עוסק היועץ בתחום המשכנתאות? (אתם רוצים לעבוד עם יועץ שיודע את התשובות ויכול להציג תוצאות. סימכו על מישהו שמדבר בבהירות ומוודא שאכן הבנתם אותו).
  • מה יהיה גובה התשלום עבור שירותי הייעוץ?

"הגענו למאיר לפני כשנה לייעוץ בעקבות המלצות נוספות שקיבלנו.
קיבלנו שירות סובלני, אדיב, יעיל ובסופו של ההליך הותאמו לנו תנאי משכנתא מעולים.
תודה רבה!!!" – סבינה היינמן

שאלות להערכת תהליך הייעוץ

כדי להעריך נכונה את תהליך הייעוץ, הכנו עבורכם כמה שאלות מנחות שתוכלו להיעזר בהן:

 

 1. כיצד פועל תהליך הגשת הבקשה למשכנתא?
  בימינו, רוב הבנקים למשכנתאות מציעים פלטפורמות מקוונות המאפשרות לעקוב אחר התקדמות ההלוואה. ובכל זאת, מה חשוב לדעת על תהליך בקשת המשכנתא?
 • תאריך משוער לסיום בקשת ההלוואה.
 • העלויות הנלוות לבקשת המשכנתא.
 • העלות והמועד הטובים ביותר לסגירת הריבית.
 • המידע הנדרש לאישור ההלוואה (דוח עובר ושב, יחס חוב-הכנסה, תלושי שכר וכיו"ב).
 • האם יש פלטפורמה מקוונת שתאפשר לכם גם להעלות מסמכים וגם לבדוק את התקדמות בקשת ההלוואה?
 • מהם המסמכים הנדרשים לכל שלב בתהליך ההלוואה, ומה המועד להגשתם?
 • אילו חברות משמשות את שירותי ההלוואה לרכישת הבית, כגון שמאות, ביטוח ועוד? (אם תרצו תוכלו לערוך סקר שוק לפני שתבחרו בחברה זו או אחרת).

 

 1. מה מאפיין את יועץ המשכנתא שלכם?
  בין אם אתם נוטלים משכנתא לרכישת בית חדש, ובין אם מדובר בשינוי משכנתא קיימת, מי שעומד לצדכם צריך להבין את התהליך הביורוקרטי המורכב. הנה דברים מרכזיים שכדאי לבדוק על יועץ המשכנתא:
 • עד כמה הוא נגיש ועונה במהירות?
 • האם היועץ עובד לבד או עם צוות תומך?
 • כמה זמן נמצא היועץ בעסקי המשכנתאות? בקשו גם המלצות.
 • האם היועץ מוכן לתקשר אתכם בדרך הנוחה לכם – טלפון, אימיילים, מסרונים או צ'ט מקוון?
 • האם היועץ מספק תשובות פשוטות, ברורות ותמציתיות?

 

 1. מהו גובה הריבית שתוכלו לקבל?
  הדרך בה אתם שואלים שאלה זו היא קריטית לקבלת התמחור המדויק ביותר של ההלוואה. במקום לתהות מהם שיעורי הרבית הנוכחיים, בקשו מהיועץ תשובה מפורטת. כיוון שגובה הריבית עשוי להשתנות מיום ליום, בקשו את הצעת המשכנתא וגובה הריבית שנקבעו באותו יום. כך גם ניתן יהיה לבצע השוואה מדויקת בין הצעות משכנתא שונות. יועץ המשכנתא יוכל לבדוק בבנקים השונים את כל תוכניות המשכנתא המתאימות לכם ויפטור אתכם מהצורך לעשות זאת בעצמכם.

 

 1. האם אפשר לקבל משכנתא גם כשחשבון הבנק בעייתי?
  אם אתם יודעים שמצב חשבון הבנק שלכם אינו מעודד, חשוב שתבהירו את המצב בפני יועץ המשכנתא כבר במפגש הראשון. שקיפות זו תעזור ליועץ למצוא את המשכנתא המותאמת ביותר לצרכים שלכם, במיוחד אם אתם רוכשים בית בפעם הראשונה בחייכם. אל תרגישו מובסים אם חשבון הבנק שלכם אינו לטובתכם, אבל דעו שזה עשוי לעלות לכם יותר.

 

"לא קל למצוא ייעוץ משכנתאות מקצועי ואמין אך בוידר קיבלנו בדיוק את זה.
ליווי צמוד מהרגע הראשון ועד לשלב החתימה מול הבנק, ידע רב בבחירת המסלולים המתאימים לנו כולל הסברים מפורטים על כל האופציות.
ממליץ לכל מי שרוצה שירות איכותי" – יוסי ווינברג

 

יועץ משכנתא טוב יעמוד לצדכם

באופן אידאלי, אתם רוצים למצוא יועץ משכנתא המציע מחיר תחרותי, שירות מעולה ותמיכה בלקוח מתחילת התהליך ועד לסיומו. יועץ משכנתא טוב עובד לצדכם ואתכם. הוא זה שיעזור לכם להבין את המצב הכספי שלכם, יעניק לכם ייעוץ כיצד ניתן לשפר את המצב הפיננסי, יסייע לכם לבחור בהלוואה הנכונה ויוודא שיישאר לכם מספיק כסף למטרות אחרות בחיים.

גם אם אתם רק בשלב ההתחלתי של חשיבה על רכישת בית או דירה, כדאי להיפגש עם יועץ המשכנתא מוקדם ככל האפשר, כדי שתוכלו להכין את עצמכם לקראת רכישת מוצלחת בבוא הזמן.

תנו לאחד המומחים שלנו לעשות לכם סדר בשיחת ייעוץ ללא עלות!

"מומלץ בחום! מקצוענים בתחומם ונותנים שירות מעולה. לא תצטערו." – לירון ארגמן

אולי יעניין אותך גם

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא
טיפים לבעלי משכנתא
טיפים לבעלי משכנתא

מתכננים לקחת משכנתא לרכישת בית חדש? לפניכם מספר טיפים חשובים שיעזרו לכם להכיר את תהליך קבלת המשכנתא ולהבין כמה מהמונחים החשובים הקשורים לקבלת ההלוואה מהבנק,

המשך קריאה

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן