לוגו וידר

תוכן עניינים

איך לערוך השוואת משכנתאות בין הצעות הבנקים?

עריכת השוואת משכנתאות בין הבנקים השונים יכולה לחסוך אלפי שקלים בהחזר הכולל של המשכנתא הממוצעת, וזאת מכיוון שבדרך כלל סכום ההלוואה עומד על כמה מאות אלפי שקלים. למשל, אם לוקחים משכנתא בריבית קבועה לא צמודה למדד בריבית של 4.3%, כאשר סכום ההלוואה עומד על 400,000 ש"ח ל – 20 שנה, הרי שסך כל הסכום שיוחזר יעמוד על 601,400 ש"ח.

לעומת זאת, בריבית של 4.4%, ההחזר הכולל יעמוד כבר על 606,800 ש"ח, הבדל של יותר מ – 6000 ש"ח.

במקרים מסוימים, ההבדל של הצעת משכנתא בין הבנקים יכול להגיע עד לחצי אחוז, ואז כבר מדובר בהפרשים משמעותיים יחסית גם בהחזרים החודשיים והפרשים של עשרות אלפי שקלים בסך הכול. לקריאה נוספת: איך למצוא משכנתא הכי זולה?

השוואת משכנתאות – הזמן משחק לצדכם

 ככל שתקדימו לערוך השוואת משכנתאות בין הבנקים השונים, יחסית לזמן בו תתכוננו לקחת את המשכנתא בפועל, כך תוכלו לקבל הצעות גמישות וטובות יותר. לעומת זאת, ככל שתערכו את ההשוואה מאוחר יותר, כך יכולת המיקוח והגמישות שלכם יקטנו. הסיבה לכך היא שגם הבנקים מבינים שככל שמתקרב מועד ההלוואה עצמה, כך אתם לחוצים יותר וניתן להציע לכם הצעת משכנתא עם ריביות אטרקטיביות פחות, בהנחה שלא יהיה לכם הרבה זמן לבצע השוואות מול בנקים אחרים ולהתמקח עימם.

איך לערוך השוואת משכנתאות בין הצעות הבנקים
איך לערוך השוואת משכנתאות בין הצעות הבנקים

הרבה ריביות, משכנתא אחת

דבר נוסף שחשוב לזכור הוא שכיום ניתן לקחת משכנתא במספר מסלולים מקבילים, אך 2/3 מסכום ההלוואה חייב להילקח באחד ממסלולי המשכנתא הקבועה (בתוך מסלולים אלו נכלל גם מסלול משכנתא משתנה כל 5 או עשר שנים).

כשמדברים על הצעת משכנתא, מכיוון שמסלולי הפריים ומסלולי הריבית המשתנה הם בעלי ריביות נמוכות במיוחד כיום, רבים לוקחים אותם עבור סכום ההלוואה הנותר, אז נוצר הצורך לערוך השוואה בין מספר מסלולים במקביל. למשל, בנק א' יכול להציע ריבית אטרקטיבית יותר במסלול הפריים מבנק ב', אך להיות יקר יותר ממנו במסלול הריבית הקבועה.

מסיבה זו, כאשר עורכים השוואת משכנתאות שמעורבים בה מספר מסלולים, כדאי להיעזר ב- מחשבון משכנתא על מנת להבין מה צפוי להיות גודל ההחזר החודשי בתנאים אופטימאליים, אלו שמורכבים מההצעות הטובות ביותר של כל הבנקים ביחד. לאחר מכן ניתן לגשת אל כל בנק ולנסות לעמת אותו עם ההצעות שהתקבלו מהבנקים האחרים על מנת לקבל ממנו הצעה טובה יותר.

בסופו של התהליך, כאשר יהיו בידכם ההצעות הטובות ביותר של כל בנק, תוכלו להכניס אותן למחשבון ולהבין איזה בנק נותן לכם את ההצעה הכוללת הטובה ביותר.

היעזרות ביועץ משכנתאות לצורך ההשוואה וקבלת הצעת משכנתא אטרקטיבית ביותר

לעיתים השוואת משכנתאות בין הבנקים השונים ואפילו בחירת התמהיל הנכון בתקופה מסוימת, עלולות להיות משימות לא פשוטות הדורשות לא מעט סבלנות ויכולת לנהל משא ומתן מול הרבה גורמים בבת אחת. לכן, לעיתים קרובות משתלם יותר להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות אשר לא רק יבחר את תמהיל המשכנתא המתאים ביותר עבורכם, אלא גם יערוך את ההשוואה מול הבנקים באופן אובייקטיבי וללא עדיפות לבנק כזה או אחר.

מעוניינים בפרטים נוספים או קבלת ייעוץ אישי על ידי יועץ משכנתאות מומחה חייגו לוידר משכנתאות במספר: 073-7294778

או מלא את הטופס מטה ונחזור אלייך בהקדם.

 

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן