לוגו וידר

תוכן עניינים

למה לא לוותר על ייעוץ משכנתא כשקונים בית פרטי

קניית בית פרטי היא תהליך מורכב לביצוע המערב סכום כספי גבוה וביורוקרטיה מסועפת. חשוב מאוד לדעת למה נכנסים הן בביצוע בדק בית לאיתור ליקויים ונזקים והן מהבחינה הפיננסית – האם יש לכם את ההון הדרוש לעסקה יקרה שכזאת?

רגע לפני המשכנתא

מרבית האנשים הרוכשים בתים פרטיים לוקחים משכנתא על מנת להגשים את החלום של סביבת מגורים ואיכות חיים. משכנתא היא הלוואה גדולה ומהווה התחייבות עצומה וברוב המקרים היא תלווה אתכם במשך שנים ארוכות ותשפיע על התקציב היומיומי ועל ההוצאות השוטפות. כשיש סכום גבוה של כסף שעובר לבנק חודש בחודשו, יש להתייחס אליו בכובד ראש.
קיימים מסלולי משכנתא שונים ויש אפשרות לבצע תמהיל משכנתא משתנה הנקבע בהתאם ליכולת הכלכלית הייחודית של כל לווה וכן לתנאי השוק הקיימים. חשוב להתייחס להחזר המשכנתא החודשי וכמובן לריבית ואומנם יש אפשרויות של מסלולים עם נקודות יציאה וגם אופציות למחזור משכנתא בהמשך הדרך, אבל מדובר בהחלטה הרת גורל ולכן, כדאי לפנות בנושא למומחים.

ייעוץ משכנתא עושה הבדל גדול

ייעוץ משכנתא הוא שירות פרטי שיכול לעזור לכם לבחור את המשכנתא המתאימה לכם ביותר. מהם היתרונות של יועץ משכנתאות על פני התנהלות ישירה עם הבנק וכיצד תבחרו את היועץ ההגון והנכון עבורכם?

למה לא לוותר על ייעוץ משכנתא כשקונים בית פרטי
למה לא לוותר על ייעוץ משכנתא כשקונים בית פרטי

התאמה אישית לכל לקוח

משכנתא משתנה מאחד לאחד, כל אחד על פי ההון העצמי ויכולתו הכלכלית להחזיר את המשכנתא בסכום חודשי המשתנה בהתאם להון העצמי ולגובה ההחזר. חשוב לדעת על מה מתחייבים לפני שהמשכנתא תפגע באיכות החיים וחלילה תצטרכו להחזיר את הנכס שרכשתם. יועץ משכנתאות יוכל לאפיין את הצרכים, לעבור על הנתונים המספריים ולפי זה להחליט על משכנתא נכונה עבורכם.

התדיינות עם הבנקים

בלקיחת משכנתאות חשוב לבצע סקר שוק ולבחון מה יש לכל בנק להציע לכם מבחינת מסלולי משכנתא, החזרים, ריביות ולבחור היכן לקחת משכנתא ובאילו תנאים. סקירת שוק זו מחייבת ידע קודם וכן ניהול מו"מ עיקש מול הבנקים, שלא בהכרח ששים לשפר את התנאים אלא אם כן יש מולם פונקציה מקצועית שיודעת מה ואיך לדרוש. למשל, שינוי ההחזרים החודשים לאורך השנים, בניית תמהיל הלוואה מועדף ודאגה באופן כללי לאינטרסים שלכם בתור לקוחות.
יועץ משכנתאות מלווה אתכם לאורך כל התהליך, כולל סריקה של הכמות הגדולה של המסמכים שתתבקשו לקרוא לפני חתימה והאותיות הקטנות שלמי שאין ידע מקדים לא אומרות לו כלום, אבל למומחים בתחום הן עשויות להדליק נורות אזהרה לגבי ההמשך.

איך להגיע ליועץ משכנתא הנכון?

בבחירת יועץ משכנתאות חשוב לקבל המלצות מאנשים שכבר שכרו את שירותיו של אותו יועץ משכנתא למימוש החלום האישי שלהם של רכישת בית פרטי. למשל רכישת בתים פרטיים למכירה בישוב קהילתי. לבדוק האם הוא יועץ משכנתאות מוסמך, האם הוא מטפל בכם ישירות או צוות המשרד, מה הגמול הכספי שתתבקשו לשלם לו בעבור השירות והליווי שהוא מציע לכם.
זכרו שהמטרה עם יועץ משכנתאות היא לצלוח את המנגנון הביורוקרטי מול הבנק וכמובן, לחסוך כסף וחשוב להבין כמה כסף יכול הייעוץ לחסוך לכם לעומת לקיחת משכנתא באופן עצמאי כולל הבהרת משמעויות הריבית וסידור התמהיל הטוב ביותר עבורכם.
ברוב המקרים מדובר בחיסכון גבוה מאוד ואתם בהחלט לא יכולים להרשות לעצמכם להפסיד כל כך הרבה כסף ועוד בטווח הארוך.
יועץ משכנתאות יסייע לכם גם במקרים בהם קשה יותר להשיג משכנתא כאשר תנאי הפתיחה שלכם פחות טובים מול הבנקים, מסורבי משכנתאות למיניהם, הוצאת כל המסמכים הרלבנטיים בעלויות האטרקטיביות ביותר, משלב בחירת המשכנתא ועד שהכל בסדר ותוכלו לרכוש את הנכס המבוקש.

אולי יעניין אותך גם:

0/5 (0 Reviews)
מאמרים נוספים בנושא

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

רוצה שאחד המומחים שלנו יחזור אליך?

זה יכול לחסוך לך יותר מ-100,000 וזה ללא עלות!

דילוג לתוכן